Označen za zrádce islámu, Šáhín Nadžafí přemýšlí, jak pokračovat v hudební kariéře, ale přitom dál kritizuje íránský režim. Nevzdává se myšlenky, že jednou zase bude vystupovat na veřejnosti.

"Je nutné, abych v tom pokračoval," řekl HN. "Věděl jsem, že píseň vzbudí pozornost, ale s tak velkým rozčilením u části Íránců jsem nepočítal," přiznává.

Zpěváka prý podporují jeho přátelé a na jeho obranu se postavili i němečtí aktivisté za lidská práva, kteří žádají, aby německá vláda proti Nadžafího perzekuci oficiálně protestovala.

HN: Jste pod policejní ochranou, na tajném místě. Jak váš život nyní vypadá?

Vybrali mi místo, o němž nikdo neví a kde se skrývám. S sebou jsem si vzal jen pár věcí, které potřebuji nejvíce. Mám třeba svůj Macbook a také kytaru. Je to těžká situace, ale v posledních dnech dostávám tolik vyjádření podpory od lidí z celého světa, že mě to ohromně povzbuzuje.

Pokouším se také něco psát a komponovat nové písně, abych se s tím vším lépe vyrovnal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.