Jsou uvězněni ve svých domech či bytech, často i v postelích. Jejich váha přesahuje 220 kilogramů, což omezuje jejich pohyb na úplné minimum. A právě tito lidé britský zdravotnický systém stojí ročně miliony liber.

Vedle řady léků totiž několikrát denně potřebují i asistenci ošetřovatelů. Sečteno a podtrženo, ročně se jejich péče vyšplhá až na 80 tisíc liber (přes 2,5 milionu korun), uvádějí britská média.

Veřejně financovaný zdravotní systém National Health Service (NHS) informoval, že dvě stovky těch nejtlustších Britů, kteří jeho služby využívá, ho tak ročně stojí více než 16 milionů liber (téměř 515 milionů korun).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.