Německá vláda se po loňském výbuchu elektrárny Fukušima rozhodla vypnout všechny jaderné reaktory v zemi. Osm jich odstavila okamžitě, zbývající by měly ukončit provoz do roku 2022.

Zemi se v její snaze nahradit postupně jádro obnovitelnými zdroji podařilo minulou sobotu dosáhnout významného milníku.

Podle Norberta Allnocha z německého Institutu pro průmysl s obnovitelnými zdroji v sobotu solární elektrárny do sítě posílaly 22 gigawatů elektřiny, což odpovídá plnému výkonu dvaceti jaderných elektráren, a pokryly tak z téměř z 50 procent celkovou spotřebu energie v zemi.

"Nikdy předtím žádná země nevyprodukovala tolik fotovoltaické elektřiny," řekl Allnoch pro agenturu Reuters. Německo podle něj již několikrát téměř dosáhlo 20gigawatové hranice, ale překonat se ji podařilo vůbec poprvé.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.