Newyorská radnice se odhodlala k dosud nejodvážnějšímu pokusu bojovat se stále častějšími případy obezity mezi Američany. Plánuje zavést rozsáhlý zákaz na prodej limonády ve velkých kelímcích v restauracích, kinech a pouličních kioscích.

Navrhované opatření se má týkat všech sladkých nápojů od energy drinků po ledové čaje. Jejich prodej v kelímcích či lahvích o objemu větším, než je zhruba náš půllitr, by mohl skončit už příští rok v březnu. Pokud ovšem bude návrh schválen.

Zákaz by se nevztahoval na prodej nápojů v supermarketech a dalších obchodech s potravinami. Vyjmuty jsou z něj také mléčné a alkoholické nápoje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.