Pomocí Hubbleova teleskopu se vědcům z americké NASA podařilo předpovědět významnou událost, která potká naši galaxii, Slunce i sluneční soustavu: kolosální srážku Mléčné dráhy s jejím sousedem, galaxií Andromedy.

"Po téměř století dohadů o budoucnosti Andromedy a naší Mléčné dráhy nakonec máme jasný obrázek o tom, jak bude vypadat vývoj během následujících miliard let," řekl pro server NASA astronom Sangmo Tony Sohn z institutu v Baltimoru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Astronomům z americké NASA se pomocí Hubbleova teleskopu podařilo spočítat, kdy se naše Mléčná dráha srazí se sousední galaxií Andromedy. Stane se tak za 4 miliardy let, za další 2 miliardy galaxie splynou v jednu. Země může být v klidu, kolize ji nezničí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.