Historický jamajský přístav Port Royal, který před více než třemi stoletími dostal přezdívku "nejhříšnější město na Zemi", se možná dočká zápisu na seznam světového dědictví UNESCO.

O zařazení přístavu po bok takových skvostů, jako je například indický Tádž Mahál, od úterý oficiálně usilují archeologové, kteří zde neustále nacházejí řadu cenných artefaktů, napsal americký list Huffington Post.

Port Royal byl v 17. století hlavním městem tehdy britské kolonie na Jamajce. Autor James Michener ho ve svém historickém románu "Karibik" popsal jako místo, kde neexistují zábrany a kde mají vojáci stejně pokleslé mravy jako piráti, před kterými ostrov střeží.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.