Je to jednoduché, stačí zadat jméno, mailovou adresu, vymyslet si heslo a napsat datum svého narození. Na Facebook mají přístup až uživatelé starší třinácti let, počet mladších dětí, které o svém věku lžou se ale stále zvyšuje.

Data z loňského roku informují o 7,5 milionech dětí pod povolenou věkovou hranicí, které se na Facebook přihlásily. Pěti milionům z nich dokonce bylo méně než deset let.

Facebook proto už delší dobu hledá řešení, jak svou síť dětem zpřístupnit "legálně". Jak napsal Wall Street Journal, mohlo by se to podařit díky propojenému účtu s jejich rodiči, který v současnosti testuje.

Rodiče, kteří tak zároveň odsouhlasí zpracování osobních údajů dětí, by tak mohli kontrolovat a schvalovat všechno, co si jejich potomci budou chtít na svůj profil napsat nebo poslat, jaké aplikace používají a rozhodovali by i o tom, s kým se "přátelí".

Mluvčí Facebooku nicméně uvedl, že konečné rozhodnutí ještě nepadlo, podotýká agentura AFP. V oficiálním prohlášení se píše, že společnost prozkoumává cesty, jak celý problém s dětskými uživateli řešit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.