Sociální síť LinkedIn, kterou využívá na 150 milionů uživatelů jako svůj profesní profil, prověřuje své zabezpečení. Na internetovém fóru ruských hackerů se tento týden totiž objevil obrovský seznam hesel, která, jak se následně ukázalo, unikla právě z LinkedIn.

6,5 milionu zakódovaných hesel bylo na internet posláno v pondělí. Začal se rychle šířit až s žádostí hackera jménem "dwdm" o pomoc při rozluštění.

O úniku jako první informoval norský server dagensit.no, následně to ale "potvrzovali" další a další odborníci, píše server Globe and Mail.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.