Řekové milují konspirační teorie, rádi hledají vinu v ostatních a baví je žít si nad poměry, řekl o mentalitě svých spoluobčanů pro německý týdeník Spiegel spisovatel Nikos Dimou.

Šestasedmdesátiletý rodák z Atén napsal už v roce 1975 knihu "Utrpení býti Řekem", ve které mimo jiné uvádí, že Řekové dělají "vše pro to, aby umocnili rozdíl mezi touhou a skutečností".

V rozhovoru, v němž se zahraničním čtenářům pokusil odhalit řeckou duši, vysvětlil, že konspirační teorie Řekům pomáhají vysvětlit pochybnosti, které sami o sobě mají. Svůj národ Dimou vnímá jako velmi emocionálně založený.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.