Severní Korea není jen poslední stalinistickou diktaturou na světě, ale také místem, kde může několik vyvolených jedinců ze zahraničí uskutečnit pod záštitou OSN svůj podnikatelský projekt.

Miroslav Blažek, ředitel společnosti Topič Energo, se do tajemné země kvůli obchodu podíval za poslední dva roky celkem sedmkrát.

Světová média se obvykle soustředí na to, jak severokorejský režim nechává své obyvatele umírat hlady, kolik jich drží ve gulazích nebo zda vyvíjí jaderné zbraně.

Málo se však ví, že se jako rozvojová země a člen OSN může v rámci tzv. Kjótského protoklu účastnit obchodu s emisními povolenkami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.