Počítač Sequoia je nejrychlejší na světě. Na základě nově zveřejněného žebříčku 500 nejrychlejších počítačů světa o tom napsala britská BBC.

Sequioa odsunula na druhé místo japonský přístroj K Computer od firmy Fujitsu a po dvou letech dostala Spojené státy na první místo. Seznam každých šest měsíců zveřejňují německý profesor Hans Meuer a americký profesor Jack Dongarra.

Superpočítač využívá americké ministerstvo energetiky v Kalifornii, zejména k jaderným simulacím. Testy, které se snaží zabránit stárnutí jaderných zbraní, by jinak musely probíhat fyzicky v podzemí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.