Stránka věnovaná francouzské první dámě Valérii Trierweilerové zmizela z webových stránek Elysejského paláce. Média spekulují, že to souvisí s kontroverzí kolem její podpory volebnímu soupeři bývalé partnerky prezidenta Françoise Hollanda.

Trierweilerová minulý týden na Twitteru podpořila pro druhé kolo francouzských parlamentních voleb Oliviera Falorniho, který kandidoval proti Ségolene Royalové, ženě, se kterou Hollande strávil přes třicet let života a má s ní čtyři děti.

Právě tento krok ale mohl podle tisku ještě více oddálit Royalovou od vítězství. Nedělní volby sice vyhrála Socialistická strana (PS), ale bývalá prezidentská kandidátka ve svém obvodě v La Rochelle podlehla odpadlíkovi od PS, kterého strana kvůli odhodlání postavit se proti Royalové vyloučila.

Royalovou přitom veřejně podporoval prezident i celá PS.

Trierweilerová zpravodajskému serveru Le Lab řekla, že její stránka byla odstraněna už 6. června a že to se sporem kolem nijak Royalové nesouvisí.

Hollande a Royalová se oficiálně rozešli v červnu 2007, měsíc po neúspěchu Royalové v prezidentských volbách. Předcházela k tomu ale krize právě kvůli románku Holanda s Trierweilerovou.

Související