Krátce před pátou hodinou odpolední speciální jednotky francouzské policie zatkly ozbrojeného muže, který v bance v Toulouse držel několik lidí. Během rychlé akce padly tři výstřely, během nichž byl zhruba třicetiletý muž lehce raněn.

Zhruba třicetiletý útočník do pobočky banky CIC ve čtvrti Côte vstoupil okolo jedenácté hodiny ranní. Nejdříve požadoval peníze, když ho ale nikdo z přítomných nebral vážně, vytáhl na ně zbraň, popisuje server listu L´Express.

Držel nejprve čtyři rukojmí, dva z nich během odpoledne propustil - údajně výměnou za možnost mluvit s novináři. Nikdo z nich nebyl zraněn. 
 

Podle serveru La Dépêche během prvního telefonického kontaktu s policií terorista tvrdil, že má u sebe výbušniny. Ve chvíli, kdy na pobočku vtrhla policie se pokusil zapálit, dodává La Dépêche.

Francouzské ministerstvo vnitra se k incidentu zatím nevyjádřilo. Okolí banky policie hned po nahlášení neprodyšně uzavřela a zavřené jsou i dvě základní školy poblíž. Na místo dorazila i speciální zásahová jednotka GIPN (Groupes d'Intervention de la Police Nationale).

V březnu v oblasti Toulouse došlo k několika úmrtím. Mohammed Merah, který se rovněž inspiroval islamistickými skupinami, zastřelil před židovskou školou tři děti a rabína. Už před tím usmrtil také tři vojáky. Policie ho vystopovala a nakonec zastřelila v jeho bytě, kde se na několik hodin zabarikádoval.

Terorista nyní držel rukojmí v bance, jen asi sto metrů od Merahova bytu, informuje server stanice BBC. Přesněji dvě ulice odtud, uvádí L´Express. Chtěl prý hovořit se speciální jednotkou, která Meraha zabila.

Začátkem června si navíc další ozbrojenec vzal jako rukojmí ochranku místní pobočky meteorologické služby Meteo France.

Související