Egypt má nového prezidenta. Voliči rozhodli, že jejich novým vládcem bude kandidát Muslimského bratrstva, který se ve druhém kole postavil proti bývalému premiérovi země Ahmedovi Šafíkovi.

Muhammad Mursí vyhlásil konec diskriminace založené na náboženství, etnické příslušnosti nebo pohlaví. Prezidentská instituce pod jeho vedením bude prý zahrnovat všechny bezpečnostní složky, prezidentské kandidáty, ženy, salafisty i koptské bratry.

Slibuji umírněnou a moderní islamistickou agendu, která Egypt nasměruje k nové demokratické éře, prohlašoval před volbami Mursí. Autokracii prý vystřídá transparentní vláda, která respektuje lidská práva, a Egypt zažije renesanci postavenou na islamistických základech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.