Barmská disidentka Aun Schan Su Ťij v úterý dorazila do Paříže, poslední destinace na své cestě v Evropě – první po 24 letech, z nichž většinu strávila v domácím vězení.

Su Ťij do Evropy odletěla 13.června večer. Její první zastávkou byla Ženeva, kde navštívila Palác národů OSN a setkala se s Juanem Somaviou, hlavním ředitelem Mezinárodní organizace práce. Tato organizace se dlouhodobě snaží prostřednictvím různých sankcí ukončit praxi nucené práce v Barmě.

Právě u příležitosti setkání se Su Ťij Somavia oznámil zrušení všech sankcí vůči Barmě – současný barmský prezident Thein Sein totiž slíbil do roku 2015 nucenou práci úplně zrušit. Disidentka také pronesla řeč, ve které apelovala mezinárodní komunitu k investicím do její země, která se začíná otevírat světu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.