Debaty o uspořádání Velké Británie probíhají nepřetržitě už několik století, v současné době se ale tento problém dostal na první stránky anglických novin. Skotsko se totiž chystá na referendum o nezávislosti.

Skotská národní strana (Scottish National Party, SNP), která je v současné době ve Skotsku u moci, se v této věci angažuje dlouhodobě. Na začátku letošního roku oznámil premiér Alex Salmond, že v roce 2016 by v zemi mohl začít vládnout nezávislý parlament.

Vyhlášení takovéhoto referenda ale musí schválit britský parlament v Londýně. Skotové již díky referendu získali v roce 1999 vlastní parlament, který od Westminsteru převzal zodpovědnost například za soudnictví, školství, zemědělství nebo policii a hasiče.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.