Eduardo pochází z Madridu a v Praze je jen na skok za svou španělskou kamarádkou, která v Česku studuje. Oba mají levicové sympatie, a tak se u piva brzy zeptají, co si my Češi myslíme o komunismu. Překvapuje je, že většina mladých v Česku o komunistech neříká nic pozitivního.

"Chápu, že pro vás Čechy byl komunismus diktaturou," rozpovídá se Eduardo poté, co si lámanou angličtinu objedná další plzeňské pivo. "Ale proč kvůli tomu zavrhnout marxismus jako takový? Vždyť Marxův popis zániku kapitalismu přesně odpovídá dnešní době!"

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.