Podle studie zveřejněné v červnu Kalifornskou univerzitou pocit osamělosti zvyšuje riziko předčasné smrti u osob starších 65 let až dvojnásobně, informuje britský deník Daily Mail.

"Pocit osamělosti je vážný zdravotní problém, který bychom měli naléhavě řešit," říká pro server BBC Laura Fergussonová, ředitelka britské Kampaně za konec samoty (Campaign to End Loneliness).

Dodává, že pocit osamělosti zvyšuje riziko úmrtí stejně jako dlouhodobé kouření, a dokonce více než obezita. Úzce souvisí i s psychickými poruchami, ale také se srdečními onemocněními, vysokým tlakem či demencí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.