Osmačtyřicetiletého Axela jeho matka v dětství sexuálně zneužívala. Když se s tím v osmi letech svěřil svému otci, zbil ho. Své zkušenosti popisuje v dokumentu Mami, přestaň s tím. O snímku informuje on-line verze německého týdeníku Spiegel.

Překvapující dokument narušuje obecné povědomí, podle kterého jsou ženy zpravidla oběťmi sexuálního násilí, ne pachateli. Jenže děti zneužívají i učitelky, chůvy, nebo matky.

Axel je nejstarší dítě. Jeho rodiče se angažují v záležitostech své obce, pravidelně chodí do kostela, matka zpívá ve sboru. Podle Axela jí porody dětí braly radosti života, navíc jí manžel podváděl.

"Jako by mě zabila"

"Zničila mě," říká Axel o následcích matčina zneužívání. "Je to, jako by mě zabila." Axel popisuje, jak ho matka násilím nutila k sexu. "Hrozila mi klackem, když jsem občas přestal, protože už jsem nemohl a nechtěl, chtělo se mi zvracet, to jí bylo všechno jedno. Ještě si pamatuji, jak jsem se snažil dostat z postele, ale dohonila mě a bitím mě donutila pokračovat."

Podobnou zkušenost má i Andrea. Matka ji porodila v 17 letech, otcem byl ženatý okupační voják, který z Německa odjel ještě před jejím narozením a Andreu už nikdy neviděl. Pro okolí zůstala bastardem a její matka se nedokázala seznámit s žádným jiným mužem. Sexuální touhy ukájela na své dceři.

"Je to tak hnusné. A tak těžké to vyjádřit slovy," svěřuje se v dokumentu plačící Andrea.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.