Výzkumníci z elitní americké univerzity Massachusetts Institute of Technology (MIT) přišli s revolučním vynálezem, který by v budoucnosti mohl pomoci ochrnutým lidem znovu ovládat jejich končetiny.

Pod vedením vědce indického původu Rahúla Sarpeshkara vylepšili již dříve používaný koncept cukrem napájené umělé buňky, kterou ale tentokrát zakomponovali do implantátu ze silikonu a platiny.

Takto upravená buňka by měla podle profesora Sarpeshkara být schopna nabíjet sama sebe z glukózy mozkomíšního moku a vytvářet proud dost silný pro fungování nízkoproudých mozkových implantátů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.