Hans Kristian Rausing a jeho žena Eva představovali dvojici prominentních dětí úspěšných rodičů. Oba je také doprovázela kontroverzní pověst. V minulosti měli totiž problémy s drogami, a dokonce se i seznámili při odvykací kůře.

Jejich společný život však ve středu skončil. Devětačtyřicetiletý Hans Kristian Rausing, dědic zakladatele společnosti, která vyrábí kartonová balení Tetra Pak, byl v Londýně zatčen poté, co byla jeho žena nalezena mrtvá v jejich bytě v londýnské čtvrti Chelsea.

Rausingův otec, švédský magnát Hans Rausing, je jedním ze dvou synů zakladatele společnosti Tetra Pak a dědicem jmění v hodnotě 5,4 miliardy liber. Hans Kristian Rausing patří podle listu The Guardian k přátelům následníka trůnu prince Charlese.

Jeho americká manželka, za svobodna Eva Kemenyová, byla v úterý nalezena mrtvá v jejich bytě na Cadogan Place v exkluzivní čtvrti na západě Londýna. Policisté posléze prohledávali byt kvůli drogám. Příčina smrti osmačtyřicetileté Evy Rausingové je podle policie zatím nevysvětlená.

Milionáře láká tajemství podmořského světa. Po luxusních jachtách si oblíbili ponorky - čtěte ZDE

Australský miliardář chystá vzkříšení Titaniku, kopie lodi má vyplout za 4 roky - čtěte ZDE

Britský The Telegraph připomíná, že oba manželé pocházeli z movitých kruhů. Eva Rausingová byla dcerou bývalého manažera Pepsi-Coly, který dnes vlastní v USA ostrov u státu Jižní Karolína.

Podle bulvárního listu Daily Mail je podezření, že Rausingová zemřela na předávkování drogami.

Dědic "tetrapakového impéria" dělil svůj čas mezi život v Londýně a na ostrově Barbados, kde spolu s manželkou vlastní stavení s jedenácti ložnicemi v hodnotě patnácti milionů liber.

Rausing svou ženu potkal v 80. letech, když se oba léčili v USA ze závislosti na drogách. V roce 2008 dostali v Londýně výstrahu poté, co u nich policie našla heroin a crack. Mají čtyři děti.

Související