Počet rodiček starších čtyřiceti let se ve Velké Británii za posledních dvacet let ztrojnásobil. S výsledky přišel britský statistický úřad.

Z výzkumu vyplývá, že zatímco v roce 1991 porodilo v Británii 9835 žen nad čtyřicet let, minulý rok to už bylo 29 350. Tento trend vědci pozorují už od 70. let, v posledních dvou dekádách je ale nejzřetelnější. Počet rodiček pod dvacet let se naopak významně snižuje.

"Existuje spousta různých důvodů, proč rodiče stárnou: někteří si chtějí trochu užít života, než jim mateřství 'přistřihne křidýlka', jiní prostě jen čekají, až si to budou moci dovolit," shrnuje pro Daily Telegraph Justine Robertsová, spoluzakladatelka webové stránky o rodičovství Mumsnet.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.