Nejlépe vydělávající obyvatelé eurozóny by v zájmu boje s ekonomickou krizí měli povinně poskytovat svým vládám půjčky. S odvážným návrhem přišel jeden z předních ekonomických institutů v Německu.

"Státní dluh mnoha zemí výrazně narostl, ale zároveň existuje velké množství soukromých aktiv, které dohromady převyšují celkové dluhy všech zemí (eurozóny)," citoval týdeník Spiegel Stefana Bacha z Německého institutu pro ekonomický výzkum (DIW) v Berlíně.

V zájmu stabilizace státních dluhů by podle něj vlády mohly o tato aktiva usilovat - a to daní ve výši 10 procent na aktiva převyšující 250 tisíc euro, která by se zkombinovala s povinnou půjčkou vládě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.