V Japonsku se rozhořela debata ohledně rovnoprávnosti mužů a žen. Za všechno může zpráva, že zatímco japonské fotbalistky poletí na olympiádu ekonomickou třídou, jejich mužští kolegové si pohoví v luxusní obchodní třídě.

„Řekla bych, že by to mělo být právě naopak,“ citoval hlavní hvězdu fotbalistek Homare Sawaovou britský deník Guardian. „Dokonce i z věkového hlediska, vždyť jsme starší,“ prohlásila napůl žertem.

Zatímco mužský fotbalový tým nijak nezáří, staly se fotbalistky loni v Německu mistryněmi světa, když ve finále rozdrtily Australanky poměrem 3:0. Sawaová byla navíc Mezinárodní organizací ženského fotbalu jmenována nejlepší hráčkou mistrovství.

Přesto budou fotbalistky trávit desetihodinový let do Londýna v běžné ekonomické třídě a fotbalisté, kteří proti Španělsku, Maroku a Hondurasu nemají moc šancí ani na postup ze skupiny, si budou užívat třídu první.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.