Čínská vláda o víkendu zveřejnila nový moderní čínský slovník, který zachycuje největší změny v jazyce za posledních sedm let. Odborníci do revidované verze přidali více než tři tisíce slov, která označují bohatnutí čínské společnosti, zájem o životní prostředí i zkorumpovanou vládu jedné strany.

Slovník celkem obsahuje na 69 tisíc termínů zahrnující znaky, slova, výrazy i idiomatické fráze, informuje list China Daily na svých webových stránkách.

Mezi novými slovy jsou hlavně ta používaná ve světě internetu. Objevují se tu ale také fráze převzaté ze západního světa jako například "Den otců" nebo "Schengenská smlouva".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.