Pro muslimy v pátek začíná ramadán, posvátný měsíc, během něhož nesmí od úsvitu do soumraku nic jíst ani pít. Pořádné jídlo si mohou dát až večer.

Letos ale ramadán znamená problémy pro muslimské sportovce, kteří míří na olympijské hry do Londýna. Přijede jich tam více než tři tisíce a celá olympiáda, která začíná už za týden, se bude odehrávat právě v postním měsíci.

Pro muslimské atlety tedy nastává těžké rozhodování: nedodržovat posvátný ramadán, který je jedním z pilířů islámu, nebo kvůli postění se ohrozit svůj výkon na zřejmě nejdůležitější soutěži jejich života?

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.