Do okolních bytů by se mohli vrátit obyvatelé, kteří z nich byli v sobotu kvůli zásahu pyrotechniků evakuováni.
Činitel řekl, že v budově, kde se byt čtyřiadvacetiletého postgraduanta nachází, už byla obnovena i dodávka elektrické energie.

Americká média spekulují, že zřejmě jen náhodou nedošlo k další tragédii v domě, kde Holmes bydlel. Jeho sousedka Kaitlyn Fonziová uvedla, že v pátek po půlnoci slyšela z jeho bytu hlučnou hudbu.

Šla proto nahoru, a když nikdo neodpovídal, zjistila, že byt není zamčený. Fonziová se ale rozhodla neotvírat a zavolala raději policisty. Ti jí ale sdělili, že kvůli střelbě v kině nemají čas zasahovat kvůli rušení nočního klidu.

Zabil na premiéře Batmana 12 lidí, útok plánoval. Jsem Joker, řekl policistům - čtěte ZDE

Fonziová uvedla, že jí otřáslo, když se zjistilo, že v bytě jsou nastražené výbušniny. "Mohla jsem je odpálit," vyděsila se.

Ochrana před spoluvězni

Čtyřiadvacetiletý James Holmes, který je podezřelý z pátečního masakru v kině na předměstí amerického Denveru, byl umístěn do samovazby. Podle úřadů je třeba jej chránit před ostatními spoluvězni, žádný jiný důvod k tomu není. V důsledku střelby během promítání premiéry filmu Temný rytíř povstal zemřelo 12 lidí, další desítky jsou zraněny.

"Děláme to zpravidla jen v ostře sledovaných případech," řekl agentuře Reuters šerif okresu Arapahoe Grayson Robinson, když zdůvodňoval, proč není Holmes na cele s ostatními. "Nesouvisí to s žádnou konkrétní hrozbou," dodal. Holmes má poprvé stanout před soudem v pondělí.

Související