Podle Brzybohatého, experta na terorismus z Policejní akademie ČR, se svět rok po činech Anderse Breivika nezměnil. Jak říká v rozhovoru pro IHNED.cz, Norům útok trochu srazil sebevědomí, jejich otevřenost vůči světu ale zůstává stejná.

Odborník si zároveň myslí, že lepší by bylo, kdyby vrah skončil v psychiatrické léčebně než ve vězení.

Jak se změnil svět rok po Breivikově útocích?
Myslím, že zásadním způsobem se nezměnil. Breivik byl obrovský incident, který ukázal na možný budoucí vývoj. Pokud se teď podíváme třeba na Spojené státy, tak došlo k události, která je Breivikově případu velice podobná. Kvůli ekonomickým a sociálním důvodům se dá předpokládat, že takové útoky se budou množit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.