Tři členky ruské punkové skupiny Pussy Riot jsou od února tohoto roku ve vazbě. Policie je zadržela poté, co skupina v moskevském Chrámu Krista Spasitele zahrála skladbu s názvem „Bohorodičko, vyžeň Putina“, kterou média okamžitě překřtila na „punkovou modlitbu“.

Jejich zatčení, které je mnohými vnímáno jako další důkaz porušování svobody projevu v Rusku, vyvolalo protesty lidskoprávních organizací i veřejnosti.

Punkerky teď prosí americkou popovou hvězdu Madonnu, aby je podpořila na svých srpnových koncertech v Moskvě a Petrohradu. Punkerky, obviněné z výtržnictví, doufají, že by je tím zviditelnila před světovou veřejností.

„Mohla by tím získat velice mocné světové osobnosti, které by problém začaly řešit s ruskými úřady,“ citoval právníka skupiny Marka Feigina server Moscow Times (MT).

Madonna se k prosbě zatím nijak nevyjádřila.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.