Byla to velká sláva. Radnici nového města Sansha zdobily červené prapory a státní vlajky, před vchodem se vznášely stejně červené tradiční lampiony, nad hlavami létaly holubice a zatímco zněla čínská hymna, na vše dohlíželi hrdě salutující vojáci.

Čína v úterý s velkou pompou představila své nejmladší město i jeho vedení. Právě proti tomu se v posledních dnech protestovalo hlavně v sousedním Vietnamu.

Městečko Sansha totiž leží na ostrově Jung-sing - nedaleko sporných vod Jihočínského moře, které si kromě vietnamské vlády nárokuje také ta filipínská. A už brzy tady prý bude i stálá posádka čínské armády, oznámila radnice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.