Severokorejský vůdce Kim Čong-un je ženatý. Podle jihokorejských úřadů citovaných agenturou AFP to uvedla státní severokorejská televize. Podrobnosti ale nesdělila. Podle agentury AP je to vůbec poprvé, co severokorejská státní média informovala o rodinném stavu vůdce KLDR.

Severokorejská televize podle agentury AP uvedla, že Kim a "jeho manželka, soudružka Ri Sol-ču" se zúčastnili otevření zábavního parku. Podrobnější informace o Kimově ženě ani detaily o tom, kdy se vzali, ale nesdělila.

Kim se ujal vlády po smrti svého otce Kim Čong-ila. Jako vůdce jedné z nejizolovanějších zemí světa byl oficiálně potvrzen v dubnu. O jeho soukromém životě se ale příliš neví.

Po boku Kima se na oficiálních akcích před nedávnem začala objevovat mladá žena. Jihokorejská výzvědná služba podle britských médií zjistila, že jde zřejmě o bývalou zpěvačku, která je prý vdaná.

Severokorejská média se o totožnosti ženy nikdy nezmínila. Japonský odborník na severokorejské vedení Tošimicu Šigemura měl tehdy za to, že jde o Kimovu manželku, která teprve čeká na oficiální představení lidu.

Představení s Mickey Mousem

Kim Čong-un převzal vedení Severní Koreje loni v prosinci po smrti svého otce Kim Čong-ila. Vůdcem jedné z nejizolovanějších zemí světa byl oficiálně potvrzen v dubnu. O soukromém životě bezmála třicetiletého vůdce se ale příliš neví. Média nedávno odvysílala záběry z představení s Mickey Mousem a dalšími postavičkami z dílny Walta Disneyho v KLDR. Show přihlíželi také nový vůdce Kim s neznámou, tleskali a usmívali se na sebe.

Skutečnost, že nového severokorejského vůdce na veřejnosti doprovází žena, podle AP představuje radikální změnu ve srovnání s tajnůstkářským stylem jeho otce Kim Čong-ila. Děti tehdejšího vůdce se během 17 let jeho vlády ve státních médiích neobjevovaly, a dokonce i nynější vůdce KLDR byl do konce roku 2010 prakticky neznámý.

Související