Spojil materiál na autoplachty s Člověče, nezlob se! a vytvořil odolnou a zároveň zábavnou tašku přes rameno. Výsledek z dílny zlínského grafika Aleše Locha se líbil natolik, že původně jen designérský experiment nosí teď lidé i v Japonsku či Austrálii.

„Tyhle tašky byly jedním z prvních modelů. Hrací pole jsme umístili na odnímatelné víko a přidali i váček s figurkami. První bylo Člověče, nezlob se!, ale následovaly třeba šachy nebo vrhcáby,“ říká čtyřiatřicetiletý Loch.

Nezůstalo jen u jednoho nápadu. Autoplachty doplnila kůže a další materiály. První objednávky od kamarádů postupně rozšířil i o zakázky z módních veletrhů ve Stuttgartu, Budapešti a Vídni.

„Nově jsem třeba vytvořil speciální tašku pro cyklistické messengery, kteří jezdí i v Praze. Pracuji i na tradičních kožených brašnách. Každý typ se snažím postupně měnit a vyvíjet,“ popisuje grafik, který je zároveň vyučeným brašnářem.

Limitované série tašek

Dnes je s logem Playbag k dostání přes dvacet typů tašek, různé doplňky i oblečení. Každý model je přitom trochu unikátem, vznikají totiž jen v malých sériích o zhruba deseti kusech. „Pro mě je nejzábavnější každý model postupně zdokonalovat a obměňovat. Hledat ideální střih i materiály pro dané využití,“ vysvětluje.

Za tři roky ve své dílně vyrobil a prodal přes dva a půl tisíce výrobků. Měsíční obrat přitom odhaduje okolo sedmdesáti tisíc korun. „Považuji se ale spíš za vývojáře a vynálezce než za podnikatele,“ dodává s tím, že podstatná je kvalita řemesla. „Pokud se na tašce něco pokazí, zadarmo to opravím. Když si totiž někdo ode mě zboží koupí, beru to jako závazek,“ vysvětluje.

Související