Vandalové zaútočili na vojenský hřbitov na Falklandských ostrovech, kde je pochováno 237 argentinských obětí války mezi Velkou Británií a Argentinou z roku 1982.

Zpráva o vandalismu přišla právě v době, kdy argentinská vláda v rámci své politiky "utahování smyčky kolem Malvín/Falkland" připravuje tendry na těžbu ropy a zemního plynu v blízkosti ostrovů, které náleží Spojenému království.

"Poškodili především sklo, které chrání sošku Panny Marie. (...) Nevím čím a ani nevím jak," prohlásil pro AP Sebastian Socodo, správce dotyčného hřbitova.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.