Archeologické mapování terénu je obyčejně velmi zdlouhavý proces, který může mnohdy zabrat i několik let. Díky nové technologii využívající bezpilotní letouny se může tato doba výrazně zkrátit.

Vědci z Vanderbiltovy univerzity ve Spojených státech nainstalovali výkonné kamery na jeden ze strojů společnosti Aurora Flight, která bezpilotní letouny vyrábí.

Vedoucí projektu Julie Adams a Steven Wernke věří, že díky nové technologii Geographic Information System (GIS) budou moci vytvářet trojrozměrné mapy archeologických nalezišť.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.