Nacisté se proti výstavbě rychlostních silnic v Německu stavěli od samého počátku. Jejich stavbu často sabotovali nebo proti ní demonstrovali, píše německý server Deutsche Welle. Jak totiž prohlašovali, jsou "výhodné jen pro bohaté aristokraty a zájmy židovských kapitalistů".

Po převzetí moci na sklonku roku 1933 si ale hlavní představitelé Národně socialistické německé dělnické strany (NSDAP) uvědomili, že dálnice mohou využít ke svému prospěchu.

Následovala kampaň za dálnice "pro každého", u jejichž prvních výkopů byl často i sám Adolf Hitler. Vyobrazený jako muž, který dal Německu rychlostní silnice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.