Americký Ústav pro letectví a kosmonautiku (NASA) misi výzkumné sondy Curiosity na Mars od samého začátku propagoval na sociálních sítích a na veřejnosti. Samotný název Curiosity (zvídavost) vymyslel žák šesté třídy z Kansasu. Na Twitteru pak vznikl oficiální profil Curiosity Rover, který v první osobě s nadšením fanoušky informuje o průběhu mise.

Když se v pondělí na profilu Curiosity objevil první snímek krajiny na Marsu, odstartoval tím vlnu internetového humoru. Fotografie je černobílá a není na ní téměř nic vidět, uživatelé, kteří ovládají grafické programy, tak dostali příležitost si na ní dokreslit, co je napadalo nebo tvořit vlastní marsovské krajiny. Výběr těch nejzajímavějších najdete níže. Jestli jste viděli nějaký povedený obrázek, který ještě nemáme - pošlete nám odkaz na debata@ihned.cz a rádi ho přidáme. Děkujeme!

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru