Archeologům v Keni se zřejmě podařilo najít nový lidský druh, který se na Zemi pohyboval před 2 miliony let. Objev nových kosterních pozůstatků naznačuje, že v té době vedle sebe v Africe žily nejméně tři různé druhy lidí.

Nálezy z Koobi Fora jsou dalším z řady důkazů, které popírají populární představu, že došlo k přímému, plynulému vývoji od prvního druhu primátů k dnešnímu člověku, píše server britské televize BBC.

"Nové kosterní pozůstatky potvrzují, že spolu s Homo erectus žily v raném pleistocénu ve východní Africe další dva druhy rodu Homo," prohlásil tým archeologů, který výsledky svého výzkumu publikoval v časopise Nature.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.