Česká sklárna BOMMA se zasloužila o zápis do Guinessovy knihy rekordů, i když nakonec patří Skotsku. Pro tamní likérku The Famous Grouse totiž vyrobila největší láhev pro stejnojmennou whisky. Vejde se do ní až 228 litrů alkoholu.

Skotský výrobce lihovin si nechal speciální láhev vyrobit pro oslavy 107 let značky The Famous Grouse. V neděli, tedy v den oslav, pak byla největší láhev světa zapsána do Guinessovy knihy rekordů.

Připravila tak o rekord firmu Jack Daniel´s, která byla od loňska v knize zapsána "jen" se 184 litrovou lahví.

 

V článku se dále dozvíte

  • Skotský výrobce alkoholu The Famous Grouse získal zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejobjemnější láhev whisky. Alkohol je sice skotský, láhev ale vyrobili pracovníci sklárny BOMMA ze Světlé nad Sázavou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru