Před čtyřmi lety se Salvatore "Doddore" Meloni prohlásil prezidentem "vlastní" Republiky Malu Entu, která leží nedaleko sardinských břehů. Spolu s několika jeho stoupenci se zřekli Itálie, prohlásili ji za cizí zemi a on odmítl platit daně.

Podle policie, která ho o víkendu kvůli podezření z daňových podvodů zadržela, nepřiznal státu příjem ve výši přes pět milionů eur, nezaplatil přibližně 700 tisíc eur na DPH a další milion a 250 tisíc eur dluží za dobu, kdy se placení vyhýbal, informuje list La Repubblica.

Sám obviněný na protest ve vězení drží hladovku, odmítá jakékoli pochybení a jeho obhájkyně Cristina Pudduová už chystá odvolání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.