Ve městě Palo Alto v americkém Silicon Valley sídlí firmy Dell, Hewlett Packard i centrála sociální sítě Facebook. V září tu vedle nich otevře své brány i nová česká škola pro děti od osmnácti měsíců do patnácti let. Do jejích lavic zasedne sedmdesát žáků s českým občanstvím a začnou společně pilovat svou mateřštinu.

Její zkušební provoz v květnu rozjela Češka Iva Crookston, která se po vysokoškolském studiu v USA spolu se svým americkým manželem, produktovým manažerem u eBay, v Silicon Valley usadila. Právě sem míří čím dál více Čechů. A nechtějí své děti odstřihnout od českého jazyka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.