Obchodníkům v Jihoafrické republice odteď přibude jedna starost navíc. Ze zboží dováženého z nelegálních židovských osad na Západním břehu Jordánu zmizí nálepka "Vyrobeno v Izraeli" a nahradí ji "Vyrobeno v okupovaném území Palestiny".

Tamní vláda nové nařízení vysvětlila ústy svého mluvčího tím, že spotřebitelé nesmí být uváděni v omyl, že zemí výroby je Izrael.

"Je to v souladu s postojem Jihoafrické republiky, který uznává hranice z roku 1948 vytyčené OSN a jako součást Izraele neuznává okupovaná území za těmito hranicemi," dodal.

Mluvčí izraelského ministerstva zahraničí Yigal Palmor označil rozhodnutí Jižní Afriky jako "jasnou diskriminaci" vůči Izraeli. "Takové chování nesoucí prvky rasismu by měla vláda JAR, víc než kterákoliv jiná, razantně odmítnout," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.