Používání tabletů iPad, které od nového roku zavádí dvě belgické školy, má podle vedení škol ušetřit výdaje za učebnice, atlasy, kalkulačky a další pomůcky. Zároveň se omezí počet fotokopií, které učitelé žákům dříve nosili.

Povinnost používat iPad budou mít žáci od 12 do 19 let. Rodiče se proti návrhu bouří, stěžují si i u ministerstva školství.

To jim sice dalo za pravdu, ale příprava projektu už je v takové fázi, že ho nejde zastavit. "Čekáme na rozhodnutí ministerstva, ale to nejspíš padne až po zahájení školního roku. Projekt tak pokročil, že nemůžeme couvnout," uvedla Nicole Vancoillieová, představitelka škol, které novinku zavádějí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.