Od útoků Anderse Behringa Breivika uplynulo více než třináct měsíců. V pátek v deset hodin dopoledne vynesla předsedkyně soudního senátu Wenche Arntzenová verdikt: 21 let vězení. To je možné opakovaně prodlužovat každých pět let až do jeho smrti.

Breivik se tím vyhnul doživotnímu pobytu na psychiatrii. Předem avizoval, že pokud soud rozhodne, že v době své "vojenské operace" v centru Osla a na ostrově Utöya jednal v nepříčetnosti, odvolá se.

Sledujte, co se právě děje u soudu ZDE

Od počátku procesu totiž tvrdí, že si je vědom všeho, co udělal, že to bylo nutné v rámci očištění Evropy od přistěhovalců a že rozhodně není psychicky narušený.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.