Počet vdaných devítiletých dětí v Íránu se za poslední rok téměř zdvojnásobil, uvádějí statistiky občanských sdružení a neziskových organizací. Manželství pod deset let věku se přitom týká především dívek.

Podle čísel neziskových organizací mělo v roce 2010 svatbu nejméně 713 dívek mladších deseti let, což je takřka dvakrát více, než tomu bylo tři roky před tím.

V roce 2010 bylo v 75milionovém Íránu registrováno 342 tisíc manželství pod 18 let, z nichž 42 tisíc uzavřely dívky mezi 10 a 14 lety.

Některé rodiny totiž prodávají své dcery do manželství se staršími muži, aby vyřešily své finanční problémy a splatily tak dluhy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.