Tento týden začíná soudní proces se skupinou Amišů vedenou biskupem Samuelem Mulletem starším. On a jeho následovníci jsou obviněni z fyzických útoků, psychického násilí, spiknutí i bránění výkonu justice.

Šestašedesátiletý Mullet, otec sedmnácti dětí, jako duchovní vůdce skupiny dovolil bití těch, kteří ho neposlouchali, a měl pohlavní styk s vdanými ženami - aby je očistil.

Své následovníky také vedl k tomu, aby ostříhali vousy a vlasy těm, kteří jej kritizovali. Což je v amišské kultuře považováno za ten nejhorší trest.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.