Svazijský král Mswati III. má dvanáct, podle některých zdrojů třináct či čtrnáct, manželek, 24 dětí a jeho majetek se odhaduje na 200 milionů dolarů. Každý rok k "jeho prahu", do královské vesnice Ludzidzini, přicházejí tisíce dalších panen, které doufají, že se králi zalíbí a vezme si je.

Letos jich bylo na 60 tisíc. V neděli a pondělí se zapojily do tradičního průvodového tance umhlanga, známého jako rákosový rituál, který je vrcholem týdenních oslav.

"Za vlády Sobhuzy II. (králova otce) nás tolik nikdy nebylo," komentovala účast devětasedmdesátiletá Bulunga z královského paláce, informuje agentura AFP.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.