Fotografii na kost vyhublých vězňů koncentračního tábora ze druhé světové války s nápisem "Kouzelné tabletky na hubnutí od Dr. Mengeleho" publikovali estonští novináři na serveru Eesti Ekspress. Estonská židovská obec protestovala a fotografii s popiskem označila za hloupý vtip.

Fotografie vězňů z nacistického koncentračního tábora Buchenwald se zmínkou o "kouzelném hubnutí" podle Mengeleho - lékaře, který na vězních prováděl nelidské pokusy - vyvolala protesty i na tallinnské radnici. Místostarosta Michail Kylvart připomněl Mengeleho zločiny a nad jakýmikoli žerty znesvěcujícími památku umučených vyjádřil pohoršení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.