Jednadvacetiletá Kurdka Aští před několika týdny utekla se svojí rodinou ze Sýrie do Iráku. Až do dubna letošního roku navštěvovala Hudební fakultu na univerzitě Al Báth ve městě Homs. Kvůli stále častějšímu bombardování, které se přibližovalo ke studentským kolejím, tam ale už nemohla dále vydržet.

"Hodně lidí uteklo, ale mnoho z mých přátel je stále ještě v Homsu," vypráví Aští o svých spolužácích, kteří přes všechny problémy stále ještě navštěvují univerzitu.

"Na některých fakultách a oborech zůstali třeba jen dva učitelé, ale i přesto probíhají zápisy a zkoušky. Pokud člověk není na zkoušce, tak má prostě nedostatečnou. Je jedno, že se nemohl dostat na univerzitu kvůli bombardování," vysvětluje současný systém výuky Aští.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.