S plastovou mánií je tomu tak především v regionech, které jsou výskytem bakterií způsobujících zažívací potíže přímo vyhlášené. Ale takové plýtvání dělá ze světa jednu velkou skládku. Pokud přemýšlíte nad tím, jak na cestách omezit vlastní ekostopu, a nehodláte výpravu do hluboké divočiny vyměnit za hotelový pokoj s kohoutkovou vodou, bude potřeba najít jiná řešení. Naštěstí jich je spousta.

Každé z těchto pro přírodu šetrnějších řešení zbaví vodu ve vaší lahvi nečistot, včetně parazitů (např. Lamblie střevní), bakterií (E. coli a salmonela) a virů (hepatitida A a norovirus). V případě, že ve vodě špínu nebo jiný nepořádek přímo vidíte, není špatný nápad ji nejdříve přes nějaké sítko nebo kus látky přefiltrovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.