Moskva nařídila Spojeným státům, aby přestaly finančně podporovat značné množství neziskových organizací, které se v Rusku snaží propagovat demokracii a vládu práva.

Rozhodla totiž o tom, že Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) musí v zemi ukončit svou činnost. Informovala o tom ve středu agentura Reuters s odvoláním na americké ministerstvo zahraničí.

Mluvčí ministerstva zahraničí Alexandr Lukaševič USAID obvinil, že se snažil "ovlivňovat politické procesy" v Rusku. Jeho činnost podle něj neodpovídala deklarovaným cílům dvoustranné humanitární spolupráce. "Ruská společnost je zralá a nepotřebuje cizí vedení," řekl mluvčí.

Zprávu o ukončení aktivit USAID v Rusku zveřejnilo v úterý americké ministerstvo zahraničí. "Spojené státy nedávno dostaly rozhodnutí ruské vlády, že mají ukončit činnost USAID v Rusku," uvedla v prohlášení mluvčí americké diplomacie Victoria Nulandová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.